صفحه نخست ثبت نام جستجو پیشرفته تماس با ما
  
»
موضوعات

ادامه
    
انتشار کتاب "برنامه آمادگی مدیریت بحران بیمارستانی"

دکتر غلامرضا معصومی رییس اورژانس کشور در حاشیه پنجمین کنگره مدیریت بحران در حوادث و بلایا از رونمایی کتابی در خصوص مدیریت بحران خبر داد.

اخبار بازدید:۱۲۱۷ ۱۴:۳۱ ۱۳۹۰/۱۱/۱۶ ادامه

به گزارش روابط عمومی سازمان جامعه پزشکی کشور به نقل از سینا نیوز ؛ دکتر غلامرضا معصومی رییس اورژانس کشور در حاشیه پنجمین کنگره مدیریت بحران در حوادث و بلایا از رونمایی کتابی در خصوص مدیریت بحران خبر داد.
رییس اورژانس کشور گفت: کتابی با عنوان «برنامه آمادگی مدیریت بحران بیمارستانی» که تقریبا دو سال در کمیته کشوری روی آن کار شده است را به زودی چاپ و توزیع خواهیم کرد. در راستای بومی کردن روش‌ها و رویه‌ها در امداد ونجات برنامه‌ای داشته‌ایم با عنوان
HICS که عملا یک الگوی غربی در مدیریت بحران بود و زیاد منطبق با کشور ما نبود. در همین خصوص دو سال پیش کمیته‌ای در کشور تشکیل شد که مباحث ذکر شده در این دو سال را در کتاب آورده‌ایم.
وی در خصوص ویژگی‌های کتاب گفت: تقریبا در منطقه آسیا و خاورمیانه کار منحصر به فردی است. این کتاب از سوی سازمان جهانی بهداشت هم تایید شده است و سعی داریم در کل منطقه این برنامه را داشته باشیم همکاری‌ها و تعامل ما با گروه ۵ که تشکیل شده از ایران، افغانستان، ترکیه، عراق و پاکستان است. در اولین روز از این کنگره نیز نشستی خواهیم داشت که بحث مهم آن ارائه الگوی مناسب مدیریت بحران است.
معصومی در پایان خاطر نشان کرد: رونمایی از این کتاب در دهه فجر خواهد بود و اینکه در چه سطحی باشد هماهنگی زیادی را می‌طلبد.


قدرت گرفته از سایت ساز سحر